Resim Atölyesi

Çok uzak diyarların birinde yaşayan bir ışık gelmiş, bir muma kendi ışığından vermiş ve mum ışık saçmaya başlamış, bir mum daha, bir mum daha… Bir araya geldiklerinde neredeyse güneş kadar pırıldarlarmış. Yağmurlar yağdığında renklerden bir gökkuşağı yapar altında da çember olup dans ederlermiş. Uçuşan yapraklar katılırmış bazen onlara, bazen çiçeklenir bazen ballanırlarmış…

Günler böyle geçerken bu masalı yaşatmak isteyen bir ressam, tarihin yaşar olduğu bu yuvada ışığını hazırlamış bekler…

Locan Ata Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Resim Öğretmenliğinden mezun, Waldorf Öğretmen Eğitimine devam eden, MÜZED ve başka çatılarda çocuk ve yetişkin sanat atölyeleri yapmış, bir sene Kuzguncuktaki Waldorf gönüllüsü Nisan İmece Çocuk Yuvasında eğitmenlik yapmış, 2017 den beri yuvamız Her Çocuk Bir Evren Anaokulunda Yeryüzündeki Yıldızlar çocuk grubunun eğitmenliğini yapıyor aynı zamanda kendi sanatsal çalışmalarını yürütüp Waldorf pedagojisinden esinlenerek çocuk masal kitapları resimlemeye devam ederken çocukların yaşamdan aldıklarını sanatsal bir incelikle dışavurmaları adına her Cumartesi saat 10:00-12:00 arası şarkılı, türkülü bir resim atölyesinde çalışacak küçük ressamlar ister.

Waldorf pedagojisinde doğayla duyular arasına hiçbir yapay perdenin girmemesine çok önem verilir ve aquarel boyama tekniğinin bütün duyulara hitap edebiliyor olması önemli bir sanatsal etkinliktir. Aquerel boyama tekniğini renklerin suyla olan dansı olarak ifade edebiliriz. Islak üstüne ıslak resim tekniği; çocukların duyusal, duygusal ve ruhsal yönlerine hitap eden doğal renk pigmentlerine ve mevsimsel uyuma sadık, şifası olan bir resim yapma tekniğidir.

Çocuklar için Resim Atölyesi Yaş Aralığı: 4-7 yaş

Eğitmen: Locan ATA

Kayıtiçinhercocukbirevren@gmail.com’ayazabilirsiniz.